Numerologia

Numerologia pseudonauka czy dziedzina wiedzy

Numerologia pseudonauka czy dziedzina wiedzy

Numerologia to nie magia, czy wróżbiarstwo ale prosta matematyczna kalkulacja, która służy do analizy liczb i ich wpływu na nasze życie.

Ta dziedzina wiedzy, która w świecie naukowym uważana jest za pseudonaukę, pomaga zgłębić tajemnice liczb i ich wibracje, które nadają konkretnej osobie charakterystyczne cechy osobowości i właściwą dla niej siłę życiową.

Numerologia nie jest czymś nowym, mimo że obecnego znaczenia nabrała w ubiegłym stuleciu. Jej pochodzenie sięga tysięcy lat wstecz, zajmowało się nią wiele starożytnych kultur: Chiny, Japonia, Indie, Babilon, Egipt , a później Grecja i Rzym.

Szczególne znaczenie numerologii nadał Pitagoras, grecki uczony, matematyk, żyjący w latach 572-497 p.n.e. , który uważał, że wszystko we wszechświecie składa się z liczb i przy ich pomocy wszystko można opisać i nadać temu sens.

Poglądy Pitagorasa przejęli tacy uczeni jak Sokrates i Platon, a także we wczesnym chrześcijaństwie Augustyn.  W okresie renesansu nastąpiła ekspansja numerologii i jest praktykowana do dziś.

Istnieją trzy różne systemy numerologii: chaldejski, pitagorejski i kabalistyczny. Najpopularniejszym jest System Pitagorasa, który poszczególnym literom alfabetu przypisuje odpowiednią liczbę od 1 – 9.

Untitled

Numerologia pseudonauka czy dziedzina wiedzy

Większość z nas nie wie, że całe nasze życie zapisane jest w liczbach. Towarzyszą nam one od momentu narodzin, do śmierci. Mamy z nimi kontakt począwszy od daty urodzenia, przez numery telefonu, domu, NIP, numery kont bankowych

Codziennie się nimi posługujemy, otaczają nas i mówią do nas własnym językiem.

Cyfry determinują nasze życie, określają czy będzie ono udane, czy nieszczęśliwe. Generują pozytywne i negatywne następstwa i decydują o naszym zdrowiu i sukcesach zawodowych. To, jakie cechy posiadamy my sami, czy nasi najbliżsi, wynika z portretu numerologicznego.

Przy nieharmonijnym układzie cyfr, nie możesz liczyć na wielkie sukcesy dlatego dobrze ustawiona i kierowana numerologia potrafi zdziałać cuda. Ale żeby wiedzieć jak postępować, powinniśmy znać swój portret numerologiczny.

Na portret numerologiczny składa się przede wszystkim data Twoich urodzin i stanowi  Twoją wizytówkę. Aby ją poznać należy dodać do siebie wszystkie liczby z daty urodzenia. Liczby dodajemy do momentu, gdy uzyskamy jedną cyfrę.

Przykład:
Data urodzenia: 20.04. 1986
2+0+0+4+1+9+8+6= 30=3+0=3
W tym przykładzie Drogą Życia jest liczba 3.

Pozostałe cyfry, towarzyszące Ci w związku z imieniem i nazwiskiem, tworzą kolejny rząd cyfr przeznaczenia i określają Twoje życie.

Na pewno często zastanawiasz się co zrobić, aby odnosić jak najwięcej życiowych sukcesów?

Żeby wiedzieć, jak postępować, co zmienić i czego unikać, trzeba żyć w zgodzie z własnymi cyframi przeznaczenia.

Warto w tym celu opracować Indywidualny Portret Numerologiczny, który będzie kompendium wiedzy na nasz temat.

Źródło: Blog Magia Numerologii

%d bloggers like this: